Emine + Ferhat | Düğün Filmi

By Buket Yaşar

Posted in , | Tags : , , , , ,

Emine + Ferhat | Düğün Filmi

Hayatta bazen öyle mistik, öyle efsunlu şeyler olur ki, kalakalırsın. Ne desen bilemezsin, nedenine anlam veremezsin. Sadece şükredersin. Özel olduğunu anlarsın ve sonra bir daha şükredersin. Yalnız olmadığını ve bir ilahi düzen içinde var olduğunu anlarsın. Başka bir yöne doğru gitmeye çalışırken yörüngen şaşar.

O yörünge içinde kaybolmakta sana kalmıştır Aşk’a ulaşmakta…

Biz o yörünge içinde dönerken Emine’yle karşılatık, ama yalnız değildik. Bize hep kendini hissettiren bir şey vardı. Şey. Ama ney bilmiyoruz! Sadece hissediyoruz ve hayata en mistik pencereden bakıyoruz.

Aşk vardır. Aşk vardır. Emine ve Ferhat benim için İlahı Aşk’ın bir parçasıdır.

Öyle ki; var olan o ilahi güç, hayatlarını birleştirmek için yapılacak teklifin planını bozup onları Mevlana‘nın avlusuna getirmiş, Ferhat evlilik teklifini Emine’ye Mevlana’nın avlusunda yapmış ve benim bundan bu düğün filmini hazırladıktan sonra haberim olmuştu. Filmlerinde kullandığım müziğin sözlerinin Mevlana‘nın Divan-ı Kebir adlı eserinde yer alan “Man o To” (Sen ve Ben) olduğunu onlara söyleyince durduk, ağladık ve sarıldık ve o karşılaştığımız yörüngede dönmeye devam ettik ama bu sefer doğru yöne doğru döndüğümüzü anlayarak!

Umarım onlar da, var oldukları o Aşk yörüngesinde aynı yöne doğru, tek olarak dönmeye devam ederler.

Aşk’la…

SEN VE BEN

Saadet zamanı: avluya doğru oturmuşuz, sen ve ben
Endamımız çift, sûretimiz çift, rûhumuz tek, sen ve ben
Bulandıran palavralardan âzâde, gamsız bir keyif, sen ve ben
Sen ve ben, ne sen varsın ne de ben, bir olmuşuz aşk elinden. 

 

Share this story

Related Posts

btt